"The 4 Types of Team Members You Can Hire" - ciekawa animacja obrazujące zachowanie najbardziej charakterystycznych postaw, z jakimi możemy mieć do czynienia w zespole.

Animacja powstała na zlecenie firmy doradczej Performia.

www.youtube.com/watch?v=O9_EHU5BKnQ

 

Co prawda tytuł filmiku wskazuje, że mamy tylko 4 główne typy zachowań (Performer + DOER + PTS + SP), jednakże w samej animacji przedstawiono ich 5:

#1 Performer

Inaczej leader. Jest to osoba, która wie dokąd zmierza organizacja, co robić aby tam dotrzeć i jest zaangażowana w realizację tego przedsięwzięcia i bierze pełną odpowiedzialność za te działania. Takie osoby są głównym wsparciem (oparciem) organizacji.

 

#2 Wysoko wydajny DOER = the highly effective Doer

Osoba o ogromnej chęci do pracy i nauki. Przy odpowiednim prowadzeniu i przeszkoleniu wkrótce stanie nowym Performer'em.

 

#3 Mniej wydajny DOER = the less effective Doer

Osoba okazyjnie skłonna do pomocy. Jednakże jej zaangażowanie nie jest w żaden sposób znaczące dla całościowego rezultatu przedsięwzięcia.

 

#4 Potencjalne źródło problemów = The potential trouble source (PTS)

Osoba, której działanie waha się pomiędzy wsparciem a zachowaniem działania. Jest to postawa, która utrudnia pracę innym i jest bardzo często wręcz nieprzewidywalna dla współpracowników.

 

#5 "Wstrzymywacz" = the suppressive person (SP)

Osoba, która aktywnie stara się zniszczyć działania przy czym nie wykonuje tego otwarcie - często ubierając "maskę" osoby miłej.

Osoby o tej postawie stanowią duże zagrożenie dla powodzenia organizacji.

 

 

Zobacz również

ThumbnailW lipcu 2017 na oficjalnym blogu Adobe.com pojawił się wpis informujący o przyszłości jednej z najpopularniejszych technologii webowych - Flash Player.

czytaj więcej…

ThumbnailRODO jest jednym z najpopularniejszych słów kluczowych na jakie możemy trafić w internecie od początku 2018. W tym artykule podaję podstawowe informacje nt tej regulacji, która weszła w życie 25...

czytaj więcej…

ThumbnailZachęcam do obejrzenia wystąpienia Michała Kosińskiego, który odbył się w ramach Blog Forum Gdańsk 2017. Z prezentacji możemy dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. nt. profilowania osobowości na bazie naszej...

czytaj więcej…

Thumbnail "The 4 Types of Team Members You Can Hire" - ciekawa animacja obrazujące zachowanie najbardziej charakterystycznych postaw, z jakimi możemy mieć do czynienia w zespole.

czytaj więcej…