MS Windows

Artykuły nt. rodziny produktów Microsoft, a w szczególności dla systemów Windows. Porady dla użytkowników i administratorów.

Export kalendarza i kontaktów z MS Outlook 2010 Jak zrobić backup kontaktów i/lub kalendarza z programu pocztowego Microsoft Office 2010 lub 2013? W tym artykule znajdziesz instrukcję jak w prosty sposób zrobić wyeksportować zawartość kontaktów i/lub kalendarza.

 

Jak sprawdzić zainstalowaną wersję MS Outlook? Krótka porada jak na 3 sposoby sprawdzić zainstalowaną w systemie wersję pakiety Microsoft Office.

 

czas na imap, ms office outlookW trosce o uzyskanie swobodniejszego dostępu do poczty niezależnie od miejsca i urządzenia dostępowego (smartphone, własny komputer, komputer publiczny) postanowiłem przejść na IMAP.

Poniższy artykuł jest kontynuacją rozpoczętego procesu integracji z urządzeniami mobilnymi (smartphone), których oprogramowanie, a dokładnie aplikacje odpowiadające za synchronizację dopasowane jest w pierwszej kolejności dla MS Outlook. Opis importu danych Windows Mail do Outlook'a opisałem poprzednio.

icon migracja winmail outlookPrzy przesiadce z Windows Mail na Outlook'a, po przerzuceniu ustawień kont pocztowych oraz samych wiadomości, przydałoby się zaimportować listę kontaktów z poprzednio używanego programu. Ręczne wstawianie adresów to strata czasu. W tym artykule opisuję po kolei co zrobić, aby wyeksportować masowo kontakty z Windows Mail i zaimportować je do Outlook'a.

Jak przenieść folder danych IMAP dla MS OutlookW wielu przypadkach zachodzi potrzeba zmiany lokalizacji plików danych programu pocztowego. Dla kont typu POP3 jest to prosta operacja - w przypadku kont IMAP zależy wykonać pewną sztuczkę.

Migracja z Windows Mail do Office Outlook 2007W ostatnim czasie postanowiłem lepiej zadbać o pełna integrację kluczowych danych.

W tym artykule opisuję zrealizowane przejście z domyślnego (lekko ogarniczonego) klienta pocztowego MS Windows Mail (system MS Vista) do MS Office Outlook 2007.

W tym artykule zamieszczać będę przydatne informację dotyczące nowego systemu serwerowego ze stajni Microsoft'u - następny MS Windows Server 2003 (Win2k3 Srv).

Na początek krótki opis systemu oraz informacje przydatne przy realizacji migracji z poprzednich wersji.

Zobacz również

ThumbnailW lipcu 2017 na oficjalnym blogu Adobe.com pojawił się wpis informujący o przyszłości jednej z najpopularniejszych technologii webowych - Flash Player.

czytaj więcej…

ThumbnailRODO jest jednym z najpopularniejszych słów kluczowych na jakie możemy trafić w internecie od początku 2018. W tym artykule podaję podstawowe informacje nt tej regulacji, która weszła w życie 25...

czytaj więcej…

ThumbnailZachęcam do obejrzenia wystąpienia Michała Kosińskiego, który odbył się w ramach Blog Forum Gdańsk 2017. Z prezentacji możemy dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. nt. profilowania osobowości na bazie naszej...

czytaj więcej…

Thumbnail "The 4 Types of Team Members You Can Hire" - ciekawa animacja obrazujące zachowanie najbardziej charakterystycznych postaw, z jakimi możemy mieć do czynienia w zespole.

czytaj więcej…