Hardware

Artykuły nt. hardware'u - sprzętu komputerowego oraz wszelkich innych urządzeń technicznych, informacje o sprzęcie, specyfikacje oraz rozwiązania problemów z wszelakimi urządzeniami technicznymi, które w założeniu mają na ułatwiać życie.

dysk twardy Jak wynika z niedawno opublikowanych badań singapurskich naukowców, dodanie soli kuchennej do aktualnie dostępnych dysków twardych zwiększa ich pojemność sześciokrotnie (6x).

Sól kuchenna, a dokładnie chlorek sodu (NaCl), powoduje układanie się bitów w bardziej zorganizowany sposób, tworząc w ten sposób miejsce dla większej liczby bitów w tej samej przestrzeni.

Niedługo po tym, jak podłączyłem już odblokowaną bramkę VoIP Linksys PAP2T, pojawił się nowy problem. Otóż bramka po pełnej konfiguracji z nowym operatorem VoIP popracowała poprawnie raptem kilka dni - po którymś z kolei włączeniu/odłączeniu zasilania bramka po prostu się "rozjechała":

  • brak możliwości realizacji połączeń telefonicznych zarówno przychodzących jak i wychodzących,
  • brak sygnału w podłączonym aparacie telefonicznym (brak sygnału = brak konfiguracji z poziomu wybierania tonowego = brak ręcznego resetu),
  • bramka pobiera konfigurację sieciową (IP z DHCP), pingi dochodzą,
  • nie działa webserwer (http://<adres_bramki>/),

W związku z potrzebą zmiany operatora VoIP zacząłem poszukiwania sposobów odblokowania posiadanej bramki VoIP Linksys PAP2T. Zasadniczo posiadanie właściwego hasła administratora rozwiązałoby mój problem w pełni, lecz Tlenofon nie przewiduje takiej możliwości.

bramka VoIP Linksys PAP2T

Od dłuższego czasu korzystam z technologii VOIP w ramach usługi Tlenofonu. Rozwiązanie z założenia jest bardzo praktyczne, ale niestety jakość połączeń i obsługi ze strony tego usługodawcy już nie do końca.

Opisywana bramka Linksys PAP2T (-EU, -R) została zakupiona w promocji za 99PLN wraz z aktywacją 2óch numerów stacjonarnych z wybranej strefy numerycznej w Polsce. Na szczęście wkrótce dwuletnia umowa dobiega końca, więc pora rozejrzeć się za nowym operatorem i ew. nową bramką, gdyż to cholerstwo posiada z definicji zablokowany firmware.

Ostatnio natrafiłem na bardzo rzeczowy artykuł Łukasza Bromirskiego, w którym to autor przedstawił informacje dotyczące połączeń przełączników sieciowych (tzn. switch'y), wyższość tego rodzaju sprzętu nad koncetratorami (hub) oraz opisał kluczowe pojęcia i funkcjonalności prezentowane w ramach IEEE 802.xxx.

MSI PLATFORMA SERWEROWA MSI-9249 (P1-102AM) wyprodukowana przez firmę Foxconn Ltd.

Zobacz również

ThumbnailW lipcu 2017 na oficjalnym blogu Adobe.com pojawił się wpis informujący o przyszłości jednej z najpopularniejszych technologii webowych - Flash Player.

czytaj więcej…

ThumbnailRODO jest jednym z najpopularniejszych słów kluczowych na jakie możemy trafić w internecie od początku 2018. W tym artykule podaję podstawowe informacje nt tej regulacji, która weszła w życie 25...

czytaj więcej…

ThumbnailZachęcam do obejrzenia wystąpienia Michała Kosińskiego, który odbył się w ramach Blog Forum Gdańsk 2017. Z prezentacji możemy dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. nt. profilowania osobowości na bazie naszej...

czytaj więcej…

Thumbnail "The 4 Types of Team Members You Can Hire" - ciekawa animacja obrazujące zachowanie najbardziej charakterystycznych postaw, z jakimi możemy mieć do czynienia w zespole.

czytaj więcej…