Witam!

Blog, który czytasz jest najkrócej mówiąc zbiorem subiektywnie wybranych przeze mnie ciekawych i/lub wartych uwagi materiałów z dziedzin, w ramach których się poruszam.
Od ponad dekady związany jestem z ogólnie pojętym IT. Programuję, projektuję, zarządzam projektami i doradzam oraz, co oczywiste, staram się być na bieżąco - wiedzieć "co w IT piszczy".

Początki tej przygody były zapewne podobne jak u innych samouków - miałem to szczęście, że miałem w domu dostęp do komputera niemalże od dziecka. Lata '90 to szał gier komputerowych na PC, który naturalnie mnie nie ominął, jednakże w miarę upływu czasu sprzęt jakim dysponowałem przestawał spełniać wymagania techniczne coraz to nowszych produkcji EA GAMES czy ACTIVISION. W konsekwencji czego ukierunkowałem swoje zainteresowania ze zwykłego użytkownika PC w osobę o większych wymaganiach poznawczych. Warto wspomnieć, że rynek prasy tematycznej prezentował się już w naszym kraju całkiem prężnie, dostarczając spore pokłady fachowej wiedzy. Ciągła chęć poznawania "jak to działa" i jak dany sprzęt można wykorzystać pchnęły mnie na studia techniczne - miała być Polibuda, ale finalnie wybrałem Wojskową Akademię Techniczną (WAT). Kierunek: Elektronika i telekomunikacja, następnie Mechatronika.

Znasz się na komputerach?

Możesz mi pomóc, bo "coś nie działa"?

Brzmi to trywialnie, ale właśnie w ten sposób zdobyłem sporą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Właśnie rozwiązując przeróżne problemy pośrednio lub bezpośrednio związane z komputerami - począwszy od zalanej kawą klawiatury a na migracji systemów serwerowych skończywszy.

Przełomem był internet

W raz z dostępem do globalnej sieci pojawiły się nowe możliwości - niewyczerpane wręcz źródło wiedzy dostępne 24/7. Nie można oczywiście zapominać o profitach finansowych - pierwsze zlecenia na realizację stron internetowych wykonywałem już w liceum.

Moje zainteresowania oraz dziedziny, w ramach których się poruszam:

 • internet
 • nowe technologie
 • web development
  więcej na www.zyjespox.com
 • automatyka i robotyka
  wkrótce więcej nt. - nowy portal tematyczny w przygotowaniu
 • kultura: produkcja TV, festiwale filmowe
  mam na swoim koncie pracę przy produkcji reklamówek, programów TV, filmów dokumentalnych oraz współpracę z animatorami kultury i organizacjami non-profit. Od kilku lat regularnie pełnię funkcję kierownika ds. technicznych Festiwalu Filmu Krótkiego.
 • sport
  tenis, żagle, koszykówka oraz tzw. miejskie sporty
 • i wiele więcej…

 

Zapraszam do kontaktu.

Zobacz również

ThumbnailW lipcu 2017 na oficjalnym blogu Adobe.com pojawił się wpis informujący o przyszłości jednej z najpopularniejszych technologii webowych - Flash Player.

czytaj więcej…

ThumbnailRODO jest jednym z najpopularniejszych słów kluczowych na jakie możemy trafić w internecie od początku 2018. W tym artykule podaję podstawowe informacje nt tej regulacji, która weszła w życie 25...

czytaj więcej…

ThumbnailZachęcam do obejrzenia wystąpienia Michała Kosińskiego, który odbył się w ramach Blog Forum Gdańsk 2017. Z prezentacji możemy dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. nt. profilowania osobowości na bazie naszej...

czytaj więcej…

Thumbnail "The 4 Types of Team Members You Can Hire" - ciekawa animacja obrazujące zachowanie najbardziej charakterystycznych postaw, z jakimi możemy mieć do czynienia w zespole.

czytaj więcej…

Losowy artykuł

hosting, webhostingHosting jest to usługa polegająca na udostępnianiu miejsca na serwerach internetowych, zarządzanych przez dostawcę usług

...
pexels-photo-908284.jpeg

źródło: Pexels.com