Security

Artykuły poruszające kwestie bezpieczeństwa danych. Porady. Opisy rozwiązań IT zabezpieczających nasze dane oraz innych te zabezpieczenia łamiących. Odnośniki do ciekawych materiałów opisujących ryzyka przetwarzania danych.

Bardzo ciekawy artykuł, który pochodzi z serwisu NetWorld.pl.

Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych to temat, o którym ciągle jest głośno. Wszyscy pamiętają, jaką porażkę poniósł protokół WEP. Mogłoby się wydawać, że wraz z wprowadzeniem WPA2, PEAP, TTLS, EAP/TLS nasza sieć będzie odporna na wszelkie ataki. Niestety tak nie jest! Wiele zależy od poprawnej konfiguracji urządzeń. Musimy być jednak świadomi, że pojawiają się nowe zagrożenia. Na ich temat często wypowiada się Joshua Wright. Autor wielu publikacji związanych z bezpieczeństwem sieci bezprzewodowych zgodził się odpowiedzieć na pytania internautów.

Oprogramowanie do łamania zabezpieczeń sieci WiFi dla tych dobrych jak i tych złych...

Technologia nie jest ani dobra, ani zła - wszystko zależy jak jest wykorzystywana...

Elcom’s Wireless Security Auditor jest to oprogramowanie umożliwiające namierzanie sieci bezprzewodowych (wifi), łamanie ich zabezpieczeń - haseł WAP/WPA/WPA2 PSK oraz podsłuchiwanie przesyłanych w nich pakietów.

Poniższy artykuł pochodzi z archiwalnego już wydania specjalnego "PC World Komputer - Security" z 2003 roku. Autorem publikacji jest p. Konrad Kraft.

Na chwilę obecną (02-06-2010) materiały prezentowane 7 lat temu mogą wydawać się już nieaktualne, i w większości przypadków w branży IT jest to słuszny tok myślenia, jednakże podstawowe problemy opisane w poniższych artykule są w tym przypadku nadal aktualne.

Poszukując info nt. konfigu linux'owego firewall'a natrafiłem na kilka ciekawych linków - stestuj... może Cie to zainteresuje [główne źródło - art na forum WSS] :

1) http://www.serassio.it/SquidNT.htm

2) http://wiki.squid-cache.org/WhySquid
na oddzielnym kompie (sprzętowy firewall) korzystam ze Squid Proxy Server (+Squid Adv. Report Generator). a teraz widzę, że jest wersja na Win...

Zobacz również

ThumbnailW lipcu 2017 na oficjalnym blogu Adobe.com pojawił się wpis informujący o przyszłości jednej z najpopularniejszych technologii webowych - Flash Player.

czytaj więcej…

ThumbnailRODO jest jednym z najpopularniejszych słów kluczowych na jakie możemy trafić w internecie od początku 2018. W tym artykule podaję podstawowe informacje nt tej regulacji, która weszła w życie 25...

czytaj więcej…

ThumbnailZachęcam do obejrzenia wystąpienia Michała Kosińskiego, który odbył się w ramach Blog Forum Gdańsk 2017. Z prezentacji możemy dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. nt. profilowania osobowości na bazie naszej...

czytaj więcej…

Thumbnail "The 4 Types of Team Members You Can Hire" - ciekawa animacja obrazujące zachowanie najbardziej charakterystycznych postaw, z jakimi możemy mieć do czynienia w zespole.

czytaj więcej…