keynote icon Zachęcam do obejrzenia wystąpienia Michała Kosińskiego, który odbył się w ramach Blog Forum Gdańsk 2017.

Z prezentacji możemy dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. nt. profilowania osobowości na bazie naszej aktywności w internecie oraz o zaawansowanych algorytmach wspomagania decyzji.

Autor

Michał Kosiński to specjalista BigData, który pracuje na Uniwersytecie Stanforda w Dolinie Krzemowej, w Stanach Zjednoczonych.

Keynote

https://www.youtube.com/watch?v=JFIsrkzuY0Q

 

Kilka ciekawostek z w/w keynote'a:

  1. W 2012 roku cała ludzkość wyprodukowała w ciągu jednego dnia taką ilość danych, że aby zapisać i wydrukować je na kartkach papieru A4 (Times New Roman, rozmiar 12, obustronnie) - taki stos osiągnąłby wysokość od Ziemi do Słońca... 4-krotnie :-)
  2. Nasze możliwości produkowania danych rosną znacznie szybkiej niż możliwości ich przesyłania przez internet. Stąd dla przykładu Amazon przewozi dane pomiędzy swoimi data-center... ciężarówkami... (upload 100 Petabajtów zajmuje ~ 10 dni);
  3. 250 like'ów z Facebook'a jest wystarczającą porcją informacji do określenia z dużym prawdopodobieństwem wielu cech intymnych kim jest badana osoba. Wg prelegenta system będzie znał tę osobę lepiej niż jej/jego małżonek;
  4. Istnieją już algorytmy, które są w stanie odczytać cechy danej osoby tylko na bazie zdjęcia jej twarzy;
  5. Żyjemy już praktycznie w systemie znanym z filmu "Raport Mniejszości" - już teraz w USA są wykorzystywane algorytmy wspierające sędziów do procesie podejmowania decyzji przy wydawaniu wyroków.

 

 

Zobacz również

ThumbnailW lipcu 2017 na oficjalnym blogu Adobe.com pojawił się wpis informujący o przyszłości jednej z najpopularniejszych technologii webowych - Flash Player.

czytaj więcej…

ThumbnailRODO jest jednym z najpopularniejszych słów kluczowych na jakie możemy trafić w internecie od początku 2018. W tym artykule podaję podstawowe informacje nt tej regulacji, która weszła w życie 25...

czytaj więcej…

ThumbnailZachęcam do obejrzenia wystąpienia Michała Kosińskiego, który odbył się w ramach Blog Forum Gdańsk 2017. Z prezentacji możemy dowiedzieć wielu ciekawostek m.in. nt. profilowania osobowości na bazie naszej...

czytaj więcej…

Thumbnail "The 4 Types of Team Members You Can Hire" - ciekawa animacja obrazujące zachowanie najbardziej charakterystycznych postaw, z jakimi możemy mieć do czynienia w zespole.

czytaj więcej…